Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. 661 077 823

Sukcesy kursantów

/Sukcesy kursantów
Sukcesy kursantów2020-09-29T22:08:54+00:00

Sukcesy kursantów

 Kursanci Treningu Pamięci odnoszą sukcesy nie tylko na polu szkolnym. Możemy się poszczycić kursantami, którzy zostali rekordzistami Guinessa w zapamiętywaniu, byli uczestnikami Międzynarodowych Mistrzostw Zapamiętywania, czy Ogólnopolskich Olimpiad Pamięciowych.
 Uczestnicy kursów wielokrotnie mieli możliwości prezentowania swoich umiejętności w programach telewizyjnych takich jak: „5-10-15″, „Załóż się„, „Kawa, czy Herbata” czy „The Brain. Genialny Umysł„. Były to okazje do zaprezentowania się milionom telewidzów, poznania wielu znanych ludzi, zobaczenia telewizji „od kuchni”, a wreszcie przeżycia wspaniałej przygody.

 

Uczestnicy podczas programów telewizyjnych zmagali się z następującymi konkurencjami:

  • Zapamiętywanie układu ponad 50 piłeczek tenisowych na korcie
  • Rozpoznawanie dań w restauracji

Kaja z Gdańska postanowiła udowodnić, że posiada fotograficzną pamięć. Jej zakład polegał na zapamiętaniu układów potraw i napojów na 21 stołach. Przy każdym z nich usiadło 2 lub 3 osoby, które zamówiły sobie zestawy obiadowe wraz z napojami. Na zapamiętanie kombinacji 53 dań i 53 napojów zawodniczka miała 4 minuty. Po upływie tego czasu Kaja z zasłoniętymi oczami odtwarzała kombinacje dań na pięciu wybranych stołach. Gwiazdami zakładającymi się ze Steffenem o powodzenie zadania byli: Piotr Gąsowski i Robert Sowa.

  • Zapamiętywanie ciągu cyfr

Zawodnik postanowił udowodnić, że ma fenomenalną pamięć. Dlatego założył się, że jest w stanie zapamiętać sekwencję 50 cyfr i poprawnie ją odtworzyć. Miał tylko 2 minuty na zapamiętanie losowo wybranych cyfr.

  • Rozpoznawanie kodów kreskowych
  •  Zapamiętywanie adresów na drzwiach mieszkań
  • Rozpoznawanie wszystkich flag państwowych