Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. 661 077 823

Program zajęć

/Program zajęć
Program zajęć2020-09-29T11:55:00+00:00

Program zajęć

 Na czym polega Trening Pamięci i Koncentracji Uwagi?

TRENING = SYSTEMATYCZNE ĆWICZENIA 

Istotą treningu jest wykształcenie umiejętności, które są coraz bardziej potrzebne w szkole, a od nich zależy dalsze zdobywanie wiedzy w całym procesie nauki szkolnej. Nie prowadzimy lekcji ani wykładów. Realizujemy zestawy ćwiczeń, które pobudzają umysł do intensywnej pracy. Dobór zadań zależy od grupy wiekowej, intensywności treningu oraz celów jakie zamierzamy osiągnąć.

 

ŻNORODNOŚĆ ZADAŃ 

Chcąc pobudzić cały mózg do pracy, na zajęciach dbamy o to, aby wykonywane ćwiczenia pobudzały do pracy różne partie mózgu:
  1. ćwiczenia wyobraźni – wizualizacje
  2. rozwijanie wyobraźni polisensoryczej (wielozmysłowej)
  3. ćwiczenia koncentracji uwagi
  4. ćwiczenia rozwijające pamięć
  5. ćwiczenia rozwijające myślenie skojarzeniowe – pobudzające kreatywność
Na zajęciach są wplatane przerywniki, które z jednej strony są dla dzieci zabawą, a z drugiej ćwiczeniem kształtującym umiejętności szkolne (dodawanie, odejmowanie, logiczne myślenie).

 

MNEMOTECHNIKI 

W miarę trwania kursu uczestnicy poznają techniki wspomagające zapamiętywanie (mnemotechniki – metoda łańcuszkowa, lokalizacji, symboli) oraz wykorzystują je do realizacji coraz trudniejszych zadań. Poza stopniem trudności zwiększamy również ilość materiału do zapamiętania, prowadząc do poszerzenia pojemności pamięci.

 

EL. SZYBKIEGO CZYTANIA I MIND MAPINGU

Dla starszych dzieci kontynuujących kurs wprowadzane są elementy szybkiego czytania i mind mapingu (notowania za pomocą mapy myśli). Należy jednak pamiętać, że są to dodatki uatrakcyjniające, a istotą kursu jest trening pamieci i koncentracji uwagi.

 

BLENDED LEARNING

Zajęcia SPW prowadzone są w formie kursów blended learningowych. Ten system polega na łączeniu tradycyjnej stacjonarnej formy kursu z e-learningiem. Zajęcia z trenerem przeplatane są pracą na platformie e-learningowej Delfin. Dzięki temu kursanci mają dostęp do zadań w ciągu całego tygodnia.

 

PROGRAM ZAJĘĆ I STOPNIA

Poniżej program Treningu Pamięci i Koncentracji Uwagi I-go stopnia (kliknij poniżej):